festival Colours of O.

23. července 2010 v 19:18 | Domča |  Já píšu...
Den první/ čtvrtek
První nejkratší den je brán spíše jako vždy rozjezdově. Chvilkové seznámení s areálem a nahození správné fesťákové nálady, která vám dělá společníka po další tři dny. Po příchodu moderátora a jeho klasického uvítání :"ahoj, ahoj, ahoj" vystoupila první skupina a to The Gypsy Queens and Kings. Moc nás nebrala, tak jsme si raději prošli hrad, zašli na pivo a vysedávali na hradbách. Jako první pořádná kapela, která mě nějak zaujala byla ten den Open Hands a následně Sunflower Caravan, kteří byli hodně dobří :).

Den druhý/ pátek
Páteční den zahájila skupina Wohnout, kde jsme se nějak sami od sebe ocitli v první řadě. Je pravda, že co se všech koncertů týče, tak téměř vždy jsme se prorvali až dopředu nebo prostě jen šli bokem stage a stáli tak maximálně v páté řadě. Po Wohnoutech jsme koukli do NYCity stage. Následně jsem chtěla kouknout na koncert Visacího zámku, kde jsem vydržela asi čtyři písničky a šla, protože mě až tak příliš nebrali a dobře jsem udělala. Na hlavní stagi zrovna vystupovala skupina Dubmarine, která byla překvapením dne. Pomalovaný černoch hopsající po celém pódiu ve spojení s ženským hlasem a řadou trumpet roztančili svými rytmy snad všechny fanoušky a ještě teď čtu jen skvělé ohlasy na jejich adresu. Uvažovali jsme s klukama taky o koupi jejich CD, ale nakonec nám na to nezbyl čas a na internetu toho moc od nich není, tak nevím. 
Po nich přesun na druhou stranu břehu Ostravice přes novou lávku a koncert Charlie Straight, ve kterém si zpěvák skočil do diváků a opět koncert nezklamal. 

pirat
(foto: nejmilejší a nejzábavnější maskot :D)
Den třetí/ sobota
V sobotu člověk na festivale poznal největší změny počasí. Začalo to v plavkách a končilo v mikině a to mi ještě byla zima. Hodně lidí to vzdalo a jelo domů, pár koncertů muselo být zrušeno a The Cranberries vystupovali asi s půlhodinovým zpožděním.
Víte jak mluvím, když se nadýchám helia? Jako šmoulinka údajně :D. 
Mírně možná opilí vypadali za začátku Čechomoři, kteří se trošku nechytali a neodehráli nejlépe. Později už to však bylo ok, člověk si koncert skvěle užil, pobavil se, vyřádil se a v mém případě zavzpomínal na turné, kde jsme zpívali jejich písničku. 
Mokoomba byla skvělá nejen svým hudebním vystoupením, ale i taneční choreografickou synchronizací.
Po Mokoombě jsme raději nevsázeli na naše štěstí ohledně prvních řad, a tak jsme už nikam nechodili a zůstali na místě vyčkávat na hvězdu večera The Cranberries. Po chvilce slibované bouřky dorazily i k nám a my byli nuceni udělat několik kroků zpět od hlavní stage kvůli bezpečnosti. V konečném stavu nás (celý dav čekající na The Cranberries) násilím odtlačila ochranka několik metrů a ve zbytku areálu byl na půl hodiny vypnut elektrický proud. Tato se ovšem zapíše do mých nezapomenutelných zážitků. Nahodila úžasnou atmosféru, kdy se úplně setmělo, všude kolem nás začaly lítat blesky a lidé začali davově řvát, případně zpívat písně typu: "Já mám kocábku náram-náram-náram, já mám kocábku náram-nááramnoou" nebo "Prší, prší.." a jiné. Všichni tam stáli a společně mokli pod pláštěnkami, podsedáky, v plavkách nebo taky bez ničeho a za chvilku bylo cítit, že se nám pod nohami vytváří menší rybníček. V tu chvíli jsem litovala pevně obuté a pyšnila se sandálkama. Jen někteří si nechali ujít tuto skvělou a nepopsatelnou atmosféru a zalezli například do stanu anebo toitoiky, že?! :D
(video: youtube.com od někoho, kdo se schoval zbaběle pod stan :P)
apokalypsa
(chvilka před vypnutím proudu a před apokalypsou)

Déšť ustupoval a najednou jsem jen zaregistrovala lidi běžící k pódiu. Nějak jsem automaticky začala běžet jako celý dav a v hlavě mi jen proběhla myšlenka "spadneš, ušlapou tě" :D. Chudák fotograf, který tam jen tak stál a byl v šoku z lidí běžící proti němu. Druhá řada? To je v klidu :P, jen docela byla sranda to, když se o vás všichni za vámi běžící zastavili a přimáčkli vás na ty první... Koncert byl skvělý a atmosféra před koncertem pokračovala i během něj. Mám spoustu videí a fotek. Chudák slečna vedle mě brečící po celou dobu koncertu... že by dojetím nebo snad nějaké vzpomínky vyvolané poslechem? :D 
BTW Nevíte někdo, co se stalo během bouřky, kdy se sbíhalo plno lidí z ČČK na jedno místo? :O
Po koncertě výborné halušky, chvilka na hradě a pak v garáži, kde někdy před půlnoci byl krátký výpadek proudu, vše utichlo a byla tma :D :). 
cranberries
(foto: The Cranberries, byla opravdu kousíček:))
Po celý fesťák na každém rohu tráva, ne každý volal třikrát sláva. 
krupik

Den čtvrtý/ neděle
Jako největšího smolaře dne hodnotím Circus Ponorka. Bylo mi ho docela líto. Začínal v dobu, kdy v areálu ještě moc lidí nebylo a pořád mu vypadávala kytara. Postavili jsme se proto do první řady a snažili se ho co nejvíce povzbuzovat. Na druhou stranu se s tím skvěle popral, zaimprovizoval a zahrál dokonce i reggae, s kterým vůbec neměl v plánu vystupovat. V průběhu koncertu přitáhl svou hudbou dost lidí a ke konci už to tam bylo slušně plné.
Chtěla jsem zůstat na Martu Kubišovou, ale mým doprovodem jsem byla přehlasovaná a šlo se ohřát a najíst do KFC + koupit alko. Na MIG 21 jsme už byli zpátky. "Přijeli jsme indisponovaní, opilí, nebyli jsme střízliví, ale vy na tom taky nejste lépe" by vás mohli ze začátku zaskočit, ale vše není na první pohled takové jak se zdá. "Fuck Yoou! ... I Love Yooou". MIG 21 je kapela vyznačující se svým originálním stylem, jedinečností, Macháčkem vystupujícím s nafukovací kytarou, vydávající se za chlapeckou striptérskou kapelu z Prahy 5-Smíchova hrající bez trenek a se skvělým multifunkčním trumpetistou/pianistou. Pokud jste tak již neudělali, stojí určitě za to je vidět v akci :).
Chvilková zastávka v NYC stage na New York Ska Jazz Ensemble, které opět nemůžu hodnotit jinak než kladně. Jen člověk to v New York stagi moc dlouho nevydržel, protože tam vedro jak v sauně.
Počkali jsme si na Reginu Spektor, od které jsme taky rychle utekli pryč, protože nás moc nezaujala. Přešli jsme lávku na stage, kde právě vystupoval Tomáš Klus. Nikdy jsem nebyla na jeho koncertě, a tak jsem si nedovolila odporovat těm, kteří tvrdí, že je to nástupce Nohavici. Dnes už vím, že to až tak úplně nemožní není. Je schopen vám složit během koncertu písničku, jeho improvizace nemá meze, je vtipný a hlavně je to showman. Opravdu jsem někdy koukala s otevřenou pusou dokořán. Jeho prasklá struna během koncertu nebo techno music? Wow! :-O :)
Koukněte na videa
- první od 3:00 techno music
- druhé improvizace s prasklou strunou
Hrál pak i na ukulele a el. kytaru...

Tomáše jsme opustili chvilku před jeho koncem, aby jsme se dostali na Iggyho dopředu a ještě jsme chvilku stihli Reginu. Musela jsem odvolat hned svůj první dojem. Její hudba má něco do sebe. Zrovna začalo pršet, já tam jen tak stála, protože kluci se šli schovat, zavřela jsem oči a více se vžila do té hudby. V tu chvíli to bylo dokonalé. Říkala jsem si, že teď už mi jen chybí obejmutí. Otevřu oči a najednou se ho úplně nečekaně dočkám :-O :)). Její písně mi akorát příjdou pořád na stejné brďo...
Reginka skončila a dav se pomalu začal rvát co nejvíce k pódiu. Tentokrát stojíme ve čtvrté řadě, s klukama se opět skvěle bavíme a s ostatními punkery taky. Přichází Iggy a jeho punkové šílenství. Ocitám se uprostřed pogujícího davu a vlny energie překypující z ostatních. Cituji Vojtu: "Z patnácté(nebo dvanácté) řady jsem se dostal do páté" :D. Bylo to šílené, ohromné, nezapomenutelné, starý a hrůzostrašně vypadající Iggy po nás plival, štěkal a sám řádil na pódiu jako kdyby si předtím něco šlehl. Ze začátku ukazoval na lidi, kteří mají jít na pódium. Ukázal našim směrem a Ondra: "pojď, Domčoo.."a začal mě cpát k zábranám. Nevím proč, ale nechtěla jsem, i když jsem měla tu možnost :D... A možná jsem pak toho trošku litovala :P.
Chtěla jsem stihnout ještě a odešla jsem od Iggyho taky o něco dříve. Goodfellas hráli ve stejnou dobu jako Iggy, chudáci. Měli u stage asi nějakých deset až dvacet lidí, ale i tak bylo na nich vidět, že si to užívají, protože těch pár lidí jim tam dělalo skvělé publikum. A jak už z vlastní zkušenosti vím, koncert nezáleží na počtu lidí, ale záleží na publiku. Pokud si to publikum užívá a podporuje, dodává energii vystupujícímu a ten si to teprve pak užívá :)! A mají hezké členy O:).
coow
(foto: první řada, Wohnout)

Takže premiérová návštěva tohoto festu se hodně povedla. Škoda, že tak rychle utekl a že jsem nestihla potkat všechny, co jsem chtěla, případně že jsem s nimi nemohla být déle než jsem chtěla.

Nejvíce jsem si užila koncert Dubmarine, Iggy Pop
Nejlepší koncert, na kterém jsem byla MIG 21, Wohnout, Dubmarine
Největší koncertní překvapení Tomáš Klus, Dubmarine
Nejlepší atmosféra na koncertě Iggy Pop, Čechomor, Dubmarine
Nejsilnější zážitek čekání na The Cranberries v dešti, maskot :D
Nejodpornější chvíle gyros z hladového okna, sobota před půlnocí...
Něco new premiérová návštěva KFC
Nejvíce mi chybělo čas a čepovaná Kofča
Největší obavy o pád stropu/podlahy v NYC stage při New York Ska Jazz Ensemble
Nejčastější pití festu pivo, koktejly, mixy

Už teď vím, že celá rodinka dostane lístky pod stromeček na další rok. Takže pokud nebudu mít zrovna turné, co by přesahovalo celé Coloursy, příští rok opět naviděnou.
dse
(foto: ďáblík a holka modrooká v záři růžových reflektorů)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vin. | 24. července 2010 v 11:29 | Reagovat

s těmi Sunlower Caravans máš recht.

2 ph4te | Web | 25. července 2010 v 15:56 | Reagovat

Povím ti, to zkrácení "Ostrava" v názvu článku na "Colours of O." opravdu nechápu :D

3 Domča | 25. července 2010 v 16:02 | Reagovat

[2]: Čekala jsem, kdy na to někdo zareaguje, ale věř nebo ne, udělala jsem to tak schválně. Nepletu-li se, při vyhledávání to takhle snad nevyskočí mezi ostatními stránkami na první straně.

4 Žoz | 28. července 2010 v 16:15 | Reagovat

Víš vůbec, kdo je ten "maskot"? :D

5 Domča | 28. července 2010 v 20:30 | Reagovat

[4]: nevím, kdo? :D

6 Žoz | 29. července 2010 v 14:56 | Reagovat

Like seriously? Kup si Reflex... ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama