Štěstí v lásce, neštěstí ve hře?

6. března 2010 v 23:45 | Domča |  Zamyšlení
Dneska jsem nostalgicky vzpomínala na dobu minulou až hodně dávnou nad fotkami, které mám na mém a třídním rajčeti (kdo zná, může kouknout), dívala jsem se na Moulin Rouge a teď se vám pokusím něco nejspíš napsat.
Je jedna dívka... Její věk je asi třináct let. Chodí do školy, kde jsou kluci podle ni samí hlupáci, protože o přestávkách dělají nepořádek, házejí si mokrou houbou nebo křídou a plácají holky po zadku. Kluci z toho mají strašnou srandu, protože to holky otravuje, ale takhle to chodí několik let do té doby, kdy se z nich pomalu začínají stávat gentlemani a mají jiné starosti, než o přestávkách mívali. V této třídě začíná vznikat i kamarádství mezi klukem a holkou. Všichni vzájemně poznávají, že není tak špatné se kamarádit s opačným pohlavím, což má někdy i své výhody.
Jejich poslední ročník na této škole uplyne poměrně rychle a oni si začínají vybírat, kam dál pokračovat a směrovat své cíle...

...

O několik let později na sebe dotyčná dívka a její tehdejší kamarád získají opět kontakt a domluví se na schůzce.
Jdou si posedět do jedné velice příjemné kavárny/baru v centru města (asi víte, co myslím), kde dívka bydlí. Je objednáno víno, spokojeně sedí naproti sobě a popíjí. Po chvilce si všimnou, že jsou v místnosti už vlastně sami a dokonce i v celém baru. Jejich okamžik naruší číšnice, která je upozorňuje na zavírací dobu. Vůbec jim nedošlo, že už je tolik hodin. (Určitě to znáte. Jste s někým, s kým si máte stále co říct a doba vám s nim uplyne velice rychle, že si toho ani pořádně nedokážete všimnout). Začínají se vracet do reality a uvědomovat si, že tam proseděli opravdu celý večer a oba se úžasně bavili přítomností druhého a hloubkou upřímných rozhovorů. Najednou začne hrát pomalá písnička od Jacksona, kluk se postaví a nabídne svou ruku k tanci. Dívka s úsměvem příjme a společně tančí v místnosti plné svíček a tlumenějšího světla, kde také dostane polibek.
Tak takhle může skončit kamarádství z doby minulé...

(Tohle je realita a příběh je až na pár věcí podle skutečné události.)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama